Awaria windy

by:

poradnik

Utknięcie w windzie to jedna z tych sytuacji, które co jakiś czas przytrafiają się mieszkańcom i pracownikom w wysokich budynkach. Jak wiele urządzeń mechanicznych i coraz częściej elektronicznych, windy mają tendencję do psucia się, czasem w najbardziej nieprzewidzianych okolicznościach. Awarii może ulec oświetlenie, mechanizm drzwi, sterowanie kursem windy, czy w skrajnych przypadkach nawet urządzenie dźwigowe.

Skala problemu

Nie da się ukryć, że im starsza maszyna, tym większe tendencje do awaryjności, gdyż wszystkie elementy ruchome mechanizmu podlegają zużyciu, wytarciu, przepaleniu, bądź zniszczeniu. W starych, postsocjalistycznych blokowiskach wciąż królują windy starego typu, jeszcze polskiej, lub radzieckiej produkcji. Im nowszy budynek, tym nowsze windy, w których nie tylko w standardzie instaluje się możliwość połączenia telefonicznego z obsługą techniczną, co zdecydowanie ułatwia zgłoszenie usterki.

Jak się zachować?

Najlepsze co można zrobić w takiej sytuacji, to zachować spokój, jeśli jest taka możliwość, skontaktować się telefonicznie z administracją, lub pogotowiem technicznym obsługującym windę i cierpliwie czekać.

Skrajny przypadek

Może się zdarzyć, że winda starego typu ulegnie awarii i nie będzie światła. W takim przypadku pomocą będzie telefon komórkowy z łączem internetowym, dzięki któremu nawiążemy kontakt ze światem zewnętrznym. Firmy obsługowe mogą zawczasu zamówić tanie pozycjonowanie strony, aby ich strona internetowa była jeszcze łatwiejsza do znalezienia. Po odnalezieniu właściwej strony i numeru telefonicznego będzie można telefonicznie uzyskać pomoc w uwolnieniu z windy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *