Reklama sklepu z instalacjami sanitarnymi

by:

marketing & reklama

Instalacje sanitarne to jedna ze zdobyczy techniki, która wpływa na komfort codziennego funkcjonowania człowieka, przez co należą do najczęściej wymienianych produktów w domu. Ich trwałość jest różna i zależy w dużej mierze od jakości wykonania, użytych materiałów i marki produktu, jednak wysoki popyt na artykuły instalacyjne pozostaje niezmienny.

Walka z supermarketami budowlanymi

Popularne sieci dyskontowe, takie jak Leroy Merlin, czy Praktiker są gigantami na skalę międzynarodową, dysponują kapitałem, rozbudowanym marketingiem i ogromnymi powierzchniami halowymi, w których mogą prezentować swoją ofertę. Już na starcie konkurencja z tuzami na rynku przypomina walkę Dawida z Goliatem.

Reklama małego sklepu

Rodzajów reklamy jest mnóstwo. Można zacząć od zwykłej tablicy reklamowej ustawionej w widocznym miejscu, choć nie zawsze będzie ona współgrać w otoczeniem. Inną drogą jest Internet. Tanie pozycjonowanie stron internetowych może okazać się najbardziej przystępnym podejściem.

Wybić się na tle konkurencji

To, co jest zaletą dużych sieci budowlanych, jest jednocześnie ich wadą. Ogromne rozmiary budynków handlowych sprawiają, że ilość punktów sprzedażowych jest ograniczona w danej lokalizacji, gdyż otwieranie kilku supermarketów budowlanych w tym samym mieście nie kalkuluje się ekonomicznie. Wynika z tego, że mały sklep może mieć korzystniejszą lokalizację, niż ogromna hala supermarketu. Małe sklepy mają także tę zaletę, że bezpośredni kontakt z klientem jest znacznie łatwiejszy, bardziej osobisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *